================================================== --> MUSTAFA ALİ YANIK

Op. Dr. MUSTAFA ALİ YANIK

Mustafa Ali Yanık Şikayet; konularında bir çok hastasına yardımcı olmuştur. Kısaca özgeçmişinden bahsedicek olursak:

Üniversite öncesi eğitimini İzmir’de tamamlayan Op. Dr. Mustafa Ali Yanık, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne derece ile girmiştir.

İstanbul'da eğitimi devam ederken, 1997 yazında Çek Cumhuriyeti’nde burslu olarak staj görmüştür.

Mustafa Ali Yanık Şikayet, gibi konularda burun ameliyatı olan hastaların tüm hikayelerini baştan sona dinlemektedir. Bu sayede beklentiye çözüm bulmaktadır.

2003'te Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini’ni kazanarak, uzmanlığını  ''Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi'' bölümünde tamamlamıştır.

2009 yılında, Washington Üniversitesi St. Luis Misuri’de, yüz estetiği ile ilgili 2 ay süren fellow’luğunu tamamlamıştır.

Asistanlığının ilk yıllarında, ilk bilimsel makalesini kaleme almıştır. ‘’Fasiyal Plastik Cerrahi’’ ile ilgili yerli ve yabancı dergilerde makale ve bildirimleri yayınlanmıştır.

Eğitim hayatı boyunca ‘’Fasiyal Plastik Cerrahi’’ ile ilgili birçok bilimsel faaliyete katılmıştır ve katılmaya da devam etmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde yer alan ve kongrelerde sunulan 40 civarında yayını bulunmaktadır. Hala ulusal gazetelerde yazıları çıkmaya devam etmektedir.

’'Estetik Burun Cerrahisi'' ile ilgili güncel bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek, çalışmalarını da bu konu da yoğunlaştırmaya devam eden Op. Dr. Mustafa Ali Yanık, aynı zamanda Türk Tabipler Birliği ve Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

Doktorluk hayatı boyunca şikayet konularında bir çok araştırma yapmış ve bu doğrultuda en iyi hizmeti vermeyi amaçlamıştır.

MUSTAFA ALİ YANIK ŞİKAYET KONULARINDA DESTEK VERİYOR

Mustafa Ali Yanık Şikayet; konusunda hastaların sorularını yanıtlıyor. Bu sayede ameliyat olmuş fakat memnun kalmamış olan hastaların ya da henüz ameliyat olmamış karar verme sürecinde olan hastaların kafasındaki tüm soru işaretlerini gideriyor. Vücuttaki en zor yapılardan olan burundur. Bu ameliyatlarda hata ihtimalleri oldukça üst seviyede olabiliyor. Bu hataların oluşmaması için hasta ve doktor arasında bir birine güven olması gerekiyor ve doktorun hastanın ne istediğini çok iyi anlaması gerekiyor. Bu durumda ise hasta doktor ilişkisi çok önem arz etmektedir. Tüm burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerin soru işaretlerini gidermeye yönelik Mustafa Ali Yanık Şikayet sorularını ya da kafalarına takılan diğer soruları cevaplıyor.

İdeal Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır Konusunda Mustafa Ali Yanık Aşağıdaki Açıklamaları Yapıyor?

Op. Dr. Mustafa Ali Yanık ideal burun estetiği nasıl olmalıdır sorusunu cevaplıyor.  Burun boyutlarının yüz ölçülerine göre uyumsuz olması Rinoplasti ameliyatının en temel sebebidir. İdeal burun kavramı her insan için farklıdır. Çünkü her insanın yüz hatlarının yapısı ve problemleri farklıdır. Mustafa Ali Yanık İlk olarak hasta bu ameliyat sonrasında ki beklentilerini doktoruna net olarak anlatmalıdır. Ardından doktorla birlikte en fonksiyonel çözümü bulmalıdırlar.

Yeni yapılacak olan burun kişinin yüzünde yabancı durmamalıdır. Yani doğal bir görünüme sahip olmalıdır. Kişi kendisi paylaşmak istemedikçe diğer insanlar onun estetik yaptırdığını anlamamalıdır. Zaman geçtikçe kişilerin yüzüne yabancı kalmamalıdır. Yeni burun kişinin kaşı, gözü, yüzü ve vücut orantılarıyla aynı olmalıdır.